Inverze nás požene do postele

prumteplota1

Přelom října a listopadu bude v Česku ve znamení inverzního charakteru počasí, kdy v nížinách bude převážně zataženo a mlhavo, občas se k tomu přidá i mrholení. Slunce bude svítit pouze v horských oblastech a sem tam vysvitne i v nižší nadmořské výšce. Může se ale klidně stát, že sluneční paprsek nespatříme několik dnů po sobě.

Na nízkou oblačnost většinou špatně reagují psychicky labilní jedinci, pokud ale sluneční paprsky zůstávají skryté několik dnů za sebou, dokáže takové počasí pořádně zamávat s každým z nás. Více na psychické potíže jsou náchylné ženy ve věku nad 40 let, poté muži nad 55 let a dále těhotné a kojící matky.

V první řadě se budeme cítit ospalí a chybět nám bude energie, hůře se budeme soustředit, na nepříjemnosti budeme reagovat podrážděněji.

Jak proti depresi z počasí?

Pokud můžete, tak odpočívejte. Doplňujte vitamíny, snažte se být v dobré fyzické kondici – cvičte. Dělejte si malé radosti.

 

Bookmark the permalink.

3 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>